telefon Zadzwoń: (+48) 731 870 850 dostawaDarmowa dostawa w Polsce od 250 zł
 
 
O czym przeczytasz na Cotton Stories?
Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się o dzianinach Cotton Stories. Zyskaj wiedzę na temat produktów, które oferujemy, poznaj nowinki lub znajdź wzór do szycia, którego potrzebujesz.

Dlaczego warto zainwestować w próbniki dzianin? Na jakie cechy dzianiny zwrócić uwagę przed zakupem?

Dlaczego warto zainwestować w próbniki dzianin? Na jakie cechy dzianiny zwrócić uwagę przed zakupem?

Próbki materiałów to idealny sposób na to, by sprawdzić daną tkaninę czy dzianinę przed zakupem. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku sklepów, które prowadzą sprzedaż on-line i chcą trafić ze swoimi produktami nie tylko do lokalnych klientów. Dlaczego warto kupować próbniki dzianin?

Próbki dzianin to świetny sposób na zorientowanie się w asortymencie sklepu, ale też jakości danego materiału. Dzięki temu sprawdzimy, czy dana dzianina spełnia wymagania dla ubrania, które chcemy stworzyć.

Dlaczego warto zainwestować w próbki dzianin?

Próbki pozwalają klientowi zapoznać się z materiałem, co umożliwia podjęcie najlepszej decyzji przed zakupem danej dzianiny czy tkaniny na metry. To pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze obu stronom transakcji. Chociaż próbki dzianin są niewielkie, to już nawet mały fragment materiału pozwala ocenić jego grubość i elastyczność, co w przypadku dzianin jest bardzo istotne, ponieważ są to cechy, które będą miały duży wpływ na finalny wygląd ubrania.

Próbki dzianin nazywane są także wzornikiem jakości, ponieważ pozwalają one ocenić jakość materiału przed jego zakupem. Dotknięcie dzianiny, sprawdzenie jej faktury i ogólnego wyglądu czy tego, jak prezentuje się w świetle naturalnym, jest bardzo istotne w przypadku dzianiny. 

Do zalet próbników materiału można zaliczyć też to, że dają o wiele więcej czasu na zastanowienie się. Poza tym są one sprzedawane w naprawdę przystępnych cenach i zazwyczaj w próbnikach zawartych jest kilka typów dzianin lub tkanin, co pozwala klientowi lepiej rozeznać się w asortymencie danego sklepu. 

Poza tym próbniki dzianin pozwalają o wiele lepiej ocenić kolor materiału na żywo. Jak wiemy, barwy potrafią różnić się w zależności od ekranu, dlatego zamówienie próbnika będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na konkretnym odcieniu. 

Dlaczego warto zainwestować w próbniki dzianin?

Próbnik dzianin jest więc czymś naprawdę pomocnym dla osób, które lubią szyć i tworzyć swoje własne projekty, a także ułatwia wybór najbardziej odpowiedniego materiału nawet w przypadku osób początkujących w krawiectwie. Próbnik pozwala też szybko wrócić do danych materiałów i wybrać taki, który może sprawdzić się w kolejnym ubraniu, a także pozwala też na bardziej świadome zakupy i pozwala podjąć decyzję z większą pewnością, że dany materiał będzie odpowiedni dla naszego projektu. Jest to też bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ pozwala poznać dzianinę bez marnowania materiału do projektu, do którego nie będzie odpowiedni.

Na co zwracać uwagę kupując dzianinę?

Próbki dzianin pozwolą sprawdzić właściwości materiału. Na co natomiast zwrócić uwagę mając już próbnik i wybierając dzianinę w sklepie online?

W przypadku dzianin duże znaczenie ma gramatura, która wyrażana jest w gramach na m2 materiału. Na tej podstawie określa się ciężar dzianiny, który zależy od rodzaju włókna, ale też splotu. Czasem dzianina wygląda na grubą, ale jest stworzona z cienkiej i lekkiej przędzy, przez co może nie mieć takich właściwości, na których nam zależało. Duża gramatura oznacza, że dzianina jest grubsza, bardziej odporna na gniecenie się, ale też sztywniejsza. Z kolei niska gramatura oznacza, że dzianina jest cieńsza, ale za to lepiej dopasowuje się do ciała. I tak na przykład dzianina do 150 g sprawdzi się do T-shirtów, bluzek i ubrań dla niemowląt. Dzianina o gramaturze 160/220 (260-340) g będzie idealna dla odzieży sportowej – bluzy i dresów.

Kolejnym aspektem jest szerokość materiału, który sprzedawany jest z belek o różnych rozmiarach. Standardowo szerokość wynosi od 140 do 220 cm +/- 175 cm. Kwestia ta ma znaczenie, gdy chcemy uszyć produkt o dużym rozmiarze.

Wybierając dzianinę w sklepie stacjonarnym czy internetowym, nie wahajmy się też poprosić o pomoc. Właściciele czy pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i postarają się jak najlepiej dopasować daną dzianinę do wymagań klienta. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl