Jakie parametry są istotne przy zakupie dzianiny?
Jakie parametry są istotne przy zakupie dzianiny?

Dzianina bawełniana tanio - to oferta wzbudzająca spore zainteresowanie. Trzeba bowiem zauważyć, że dzianina to materiał, który charakteryzuje się elastycznością, miękkością, przewiewnością i dlatego można go wykorzystywać do różnych tekstylnych produktów, które wprowadzane są do sprzedaży. Zainteresowanie materiałem w takiej formule jest spore, natomiast jeśli ktoś będzie chciał go kupić, powinien wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę przy takim zakupie, jakie parametry będą kluczowe przy wyborze dzianiny.

Zróżnicowane materiały w sprzedaży - na co patrzeć kupując dzianiny online?

Odwiedzając sklep internetowy z materiałami, można szybko przekonać się o tym, że istnieje bardzo duże zróżnicowanie poszczególnych produktów. Materiał materiałowi nie będzie równy i dlatego każdy producent dzianin dba o to, by zaoferować klientom zróżnicowane produkty. Kupujący mogą zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które mogą wpływać na podejmowaną decyzję.

Dzianina od producenta - CottonStories

Właściwości dostępnych w sprzedaży dzianin są różne co związane jest między innymi z wykorzystanym surowcem jak i sposobem jego produkcji. Producent dzianin dresowych może zaoferować produkty z różną strukturą, które poszczególnymi właściwościami będą się między sobą różnić.

Gramatura dzianiny - podstawowy parametr

Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przed zakupem online, jest gramatura dzianiny. To jedno z podstawowych oznaczeń, które określa, jaki jest ciężar danego materiału. Ten parametr przedstawiany jest jako ciężar jednego metra kwadratowego materiału. Wyrażony zostaje w gramach. Gramatura jest wynikiem tego, jaka jest stosowana grubość włókien, waga i splot. Czasem mamy materiały, które sprawiają wrażenie grubych, ale w rzeczywistości są lekkie, bo wykorzystywana jest puszysta przędza. Inaczej wygląda kwestia jeśli chodzi o dżersej jako materiał, a inaczej jeśli chodzi o taką propozycję jak dzianina melanżowa.

W ofercie sklepu z dzianinami online Cotton Stories dostępne są takie gramatury różnych dzianin jak m.in.:

  • 160 g/m2
  • 165 g/m2
  • 180 g/m2
  • 200 g/m2
  • 230 g/m2
  • 245 g/m2
  • 260 g/m2
  • 280 g/m2

Gramatura ma wpływ na właściwości przygotowanych produktów. Wpływa na wytrzymałość, ale grubsza będzie bardziej sztywna, mniej się gniecie, ale to niższa gramatura lepiej dopasowuje się do ciała.

Sprawdzaj ciągliwość i wytrzymałość dzianin, które zamawiasz

Wybierając materiały online, istotnym parametrem będzie również ciągliwość dzianin. Ten element również powinien być brany pod uwagę, ponieważ od niego uzależniona jest funkcjonalność dzianiny i jej wytrzymałość oraz elastyczność. W tym zakresie producenci również stosując różne sploty, mogą uzyskiwać różne efekty. Wybierając materiał single jersey, sklep, który będzie go oferował, powinien zaproponować materiał o wysokiej wytrzymałości. I na takie właśnie propozycje warto zwrócić uwagę.

Wybieraj odpowiednią szerokość dzianiny

Niekiedy się o tym zapomina, ale trzeba podkreślić, że materiał może być oferowany w belkach o różnej szerokości. Dlatego jeśli wybierana jest dzianina kupowana na metry, materiał może mieć od 140 do 220 cm szerokości. Będzie to miało bardzo duże znaczenie przy produkcji niektórej odzieży z dzianiny. Jeśli będziesz przygotowywał produkt, gdzie wykonanie z jednego kawałka będzie istotne, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na taką właśnie propozycję i sięgnąć po szerszy materiał.

Wybierając materiały ze sklepu z dzianinami online, można liczyć na dzianiny oraz tkaniny, które dostępne będą w różnej formule. Warto się z tym zapoznać i znać właściwości poszczególnych materiałów. W ten sposób ostatecznie wybór właściwego materiału może się okazać łatwiejszy. Jeśli materiały kupuje laik, powinien podejść do tego jeszcze ostrożniej i skorzystać z pomocy kogoś, kto podpowie jakie materiały warto wybierać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl