telefon Zadzwoń: (+48) 731 870 850 dostawaDarmowa dostawa w Polsce od 250 zł
 
 
O czym przeczytasz na Cotton Stories?
Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się o dzianinach Cotton Stories. Zyskaj wiedzę na temat produktów, które oferujemy, poznaj nowinki lub znajdź wzór do szycia, którego potrzebujesz.

Jakie parametry są istotne przy zakupie dzianiny?

Jakie parametry są istotne przy zakupie dzianiny?

Dzianina bawełniana tanio - to oferta wzbudzająca spore zainteresowanie. Trzeba bowiem zauważyć, że dzianina to materiał, który charakteryzuje się elastycznością, miękkością, przewiewnością i dlatego można go wykorzystywać do różnych tekstylnych produktów, które wprowadzane są do sprzedaży. Zainteresowanie materiałem w takiej formule jest spore, natomiast jeśli ktoś będzie chciał go kupić, powinien wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę przy takim zakupie, jakie parametry będą kluczowe przy wyborze dzianiny.

Zróżnicowane materiały w sprzedaży - na co patrzeć kupując dzianiny online?

Odwiedzając sklep internetowy z materiałami, można szybko przekonać się o tym, że istnieje bardzo duże zróżnicowanie poszczególnych produktów. Materiał materiałowi nie będzie równy i dlatego każdy producent dzianin dba o to, by zaoferować klientom zróżnicowane produkty. Kupujący mogą zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które mogą wpływać na podejmowaną decyzję.

Dzianina od producenta - CottonStories

Właściwości dostępnych w sprzedaży dzianin są różne co związane jest między innymi z wykorzystanym surowcem jak i sposobem jego produkcji. Producent dzianin dresowych może zaoferować produkty z różną strukturą, które poszczególnymi właściwościami będą się między sobą różnić.

Gramatura dzianiny - podstawowy parametr

Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przed zakupem online, jest gramatura dzianiny. To jedno z podstawowych oznaczeń, które określa, jaki jest ciężar danego materiału. Ten parametr przedstawiany jest jako ciężar jednego metra kwadratowego materiału. Wyrażony zostaje w gramach. Gramatura jest wynikiem tego, jaka jest stosowana grubość włókien, waga i splot. Czasem mamy materiały, które sprawiają wrażenie grubych, ale w rzeczywistości są lekkie, bo wykorzystywana jest puszysta przędza. Inaczej wygląda kwestia jeśli chodzi o dżersej jako materiał, a inaczej jeśli chodzi o taką propozycję jak dzianina melanżowa.

W ofercie sklepu z dzianinami online Cotton Stories dostępne są takie gramatury różnych dzianin jak m.in.:

  • 160 g/m2
  • 165 g/m2
  • 180 g/m2
  • 200 g/m2
  • 230 g/m2
  • 245 g/m2
  • 260 g/m2
  • 280 g/m2

Gramatura ma wpływ na właściwości przygotowanych produktów. Wpływa na wytrzymałość, ale grubsza będzie bardziej sztywna, mniej się gniecie, ale to niższa gramatura lepiej dopasowuje się do ciała.

Sprawdzaj ciągliwość i wytrzymałość dzianin, które zamawiasz

Wybierając materiały online, istotnym parametrem będzie również ciągliwość dzianin. Ten element również powinien być brany pod uwagę, ponieważ od niego uzależniona jest funkcjonalność dzianiny i jej wytrzymałość oraz elastyczność. W tym zakresie producenci również stosując różne sploty, mogą uzyskiwać różne efekty. Wybierając materiał single jersey, sklep, który będzie go oferował, powinien zaproponować materiał o wysokiej wytrzymałości. I na takie właśnie propozycje warto zwrócić uwagę.

Wybieraj odpowiednią szerokość dzianiny

Niekiedy się o tym zapomina, ale trzeba podkreślić, że materiał może być oferowany w belkach o różnej szerokości. Dlatego jeśli wybierana jest dzianina kupowana na metry, materiał może mieć od 140 do 220 cm szerokości. Będzie to miało bardzo duże znaczenie przy produkcji niektórej odzieży z dzianiny. Jeśli będziesz przygotowywał produkt, gdzie wykonanie z jednego kawałka będzie istotne, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na taką właśnie propozycję i sięgnąć po szerszy materiał.

Wybierając materiały ze sklepu z dzianinami online, można liczyć na dzianiny oraz tkaniny, które dostępne będą w różnej formule. Warto się z tym zapoznać i znać właściwości poszczególnych materiałów. W ten sposób ostatecznie wybór właściwego materiału może się okazać łatwiejszy. Jeśli materiały kupuje laik, powinien podejść do tego jeszcze ostrożniej i skorzystać z pomocy kogoś, kto podpowie jakie materiały warto wybierać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl